ranking-zmywarek

Jaką zmywarkę do zabudowy wybrać? – Ranking (2020)

przez Marta Nowacka

Ranking najlepszych zmywarek do zabudowy (2020)

Poniższy ranking został stworzony z myślą o osobach, które nie mają pojęcia, jaki sprzęt jest godny zainteresowania. Został on podzielony na dwie grupy – modele 45 cm oraz 65 cm. Przedstawione opinie o zmywarkach z pewnością będą przydatne podczas podejmowania decyzji o zakupie. Warto je przeanalizować, tak aby zakupić sprzęt funkcjonalny i ekonomiczny w użytkowaniu. Ogromna ilość marek i modeli sprawia, że ciężko jest wybrać odpowiednie urządzenie. Wiele osób nie ma dostatecznej wiedzy na temat tego rodzaju sprzętu, a parametry techniczne nie zawsze są dla nas zrozumiałe. Warto więc wziąć pod uwagę polecane zmywarki, które cieszą się pozytywną opinią wśród użytkowników. Dzięki nim możemy dowiedzieć się, jakie modele są aktualnie na topie. Bez problemu znajdziemy sprzęt, który spełni nasze oczekiwania. Będziemy mieć również pewność, że wybraliśmy mądrze. Nie musimy obawiać się, że niewłaściwie ulokujemy pieniądze.
Wiele osób zastanawia się, jaką zmywarkę do zabudowy 45 cm wybrać. Poniżej przedstawimy kilka najciekawszych modeli. Sporządzony ranking uwzględnia zarówno opinie ekspertów, jak i zwykłych użytkowników sprzętu.

Ranking zmywarek do 45 cm:

WHIRLPOOL ADG402

To model polecany w szczególności osobom, którym zależy na niewielkich gabarytach urządzenia. Kosztuje on niespełna 1500 zł. Jest to klasa energetyczna A++, dzięki czemu zużycie energii znajduje się na całkiem zadowalającym poziomie. Model ten pomieści nawet do 10 kompletów naczyń. Jego działanie opiera się na innowacyjnych technologiach, dzięki czemu jest to model inteligentny. Jego obsługa jest wyjątkowo prosta i bezproblemowa. Technologia 6 zmysł zapewnia doskonałe czyszczenie naczyń z obu stron. Producent  wyposażył zmywarkę w funkcję zmywania strefowego. Dzięki niej można zmywać naczynia tylko umieszczone w górnym lub dolnym koszu. Ponadto górny kosz jest regulowany. Istnieje możliwość opóźnienia startu, co zwiększa swobodę eksploatacji.

Siemens SR635X01ME

To zmywarka, która uchodzi za wyjątkowo funkcjonalną oraz niezawodną. Producent dedykuje ją głównie osobom, którym zależy na ekonomicznym użytkowaniu sprzętu. Jest to model wyposażony w funkcję varioSpeed Plus, dzięki której zmywanie oraz suszenie może być nawet trzy razy szybsze. Producent daje nam gwarancję bezpiecznego użytkowania. Chroni nas ona przez cały okres eksploatacji przed wylaniem się wody. Wielkim plusem jest również szybki i bezproblemowy załadunek naczyń, dzięki elastycznym koszom. Podczas zmywania urządzenie emituje na podłogę niebieskie światło, które gaśnie, gdy cykl się zakończy. Jest to bardzo praktyczna opcja. Cena tego modelu to około 1400 zł.

Electrolux ESL4510LO

ZmywarkaElectroluxESL4510LO

Kup w Morele

To kolejny świetny model, który charakteryzuje się wysoką wydajnością. Pod koniec zmywania następuje suszenie świeżym powietrzem. Dzięki temu po każdym cyklu wyciągniemy ze zmywarki idealnie suche naczynia. Automatycznie otwierane drzwiczki zmniejszają ryzyko powstania nieestetycznych plam, czy też zacieków. Sugerowana liczba kompletów wynosi 9. Plusem jest również dostępność szybkiego trybu zmywania. Za ten model należy zapłacić około 1300 zł.

BEKO DIS28023

BEKO_DIS15012

To jedna z tańszym zmywarek. Kosztuje ona około 1000 zł. Producent stworzył urządzenie ekologiczne, a zarazem wydajne. Na uwagę zasługuje technologia GlassShield, która świetnie sprawdza się podczas zmywania delikatnych, szklanych naczyń. Możliwe jest ustawienie trybu zmywania na pół wsadu, co jest szczególnie istotne dla tych osób, które często zmywają niewielką ilość naczyń. Funkcja szybkiego zmywania gwarantuje idealnie czyste i suche naczynia w ciągu 58 minut.

BOSCH SPV45MX02E

To wyjątkowo cicha zmywarka, którą możemy zakupić za około 1500 zł. Producent wyposażył ją w wiele praktycznych funkcji, które ułatwiają codzienne życie. Technologia ActiveWater zapewnia skrajnie niskie zużycie wody. Model ten optymalizuje zużycie detergentów. Wymiana ciepła sprawia, że zmywanie odbywa się w niezwykle higienicznych warunkach, a jednocześnie jest ono ekonomiczne. Dzięki temu zmniejsza się poziom zużycia energii.

Bosch SPV46FX00E

zmywarka-Bosch-SPV46FX00E

Kup w Neo24

To model o klasie energetycznej A++. Należy za niego zapłacić mniej więcej 1600 zł. Producent udziela aż 10-letniej gwarancji przed przerdzewieniem elementów. Jest to model o wysokiej wydajności i skuteczności. Został on wyposażony w sensor załadunku, który umożliwia ograniczenie zużycia wody oraz energii. Nowoczesne technologie zapewniają również efektywną wymianę ciepła, a tym samym bardziej ekonomiczne użytkowanie. Jest to model niezwykle cichy.

Amica ZIM668E

To zmywarka do zabudowy, którą możemy zakupić za około 1600zł. Klasa energetyczna A++ zapewnia wysoką wydajność sprzętu. Producent umożliwia mycie strefowe, dzięki czemu możemy załadować jedynie wybrany kosz (dolny lub górny). Zmywanie nawet niewielkiej ilości naczyń będzie ekonomiczne. Model ten został wyposażony w funkcję zmywanie intensywnego oraz błyskawicznego. Szuflada na sztućce umieszczona jest w górnej części, dzięki czemu pojemność użytkowa zmywarki zwiększa się.

Ranking zmywarek do 60 centymetrów:

AMICA ZIM 629E

To niezwykle ekonomiczny model o klasie energetycznej A+++. Producent zapewnia, że jest to sprzęt inteligenty, który samodzielnie dostosowuje ciśnienie wody do trybu zmywania. Model ten posiada trzeci niezależny kosz na sztućce. Ponadto użytkownik może samodzielnie aranżować przestrzeń w zmywarce, tak aby pomieścić wszystkie naczynia. Za ten model należy zapłacić około 1700 zł.

Bosch SMS46GI05E

To pojemna zmywarka, którą można zakupić za około 1600 zł. Jest to model o klasie energetycznej A++. Producent dba o ponadprzeciętny komfort użytkowników – załadunek oraz rozładunek naczyń przebiega szybko i bezproblemowo. Jest to sprzęt cichy, a także efektywny. Posiada funkcję przyspieszonego suszenia, dzięki czemu naczynia będą idealnie suche.

SIEMENS SN636X03ME

To model za około 1700 zł. Jest on wyposażony w funkcję varioSpeed Plus, dzięki której zmywanie oraz suszenie odbywa się nawet trzykrotnie szybciej, niż standardowo. Jest to model o klasie energetycznej A++, więc nie musimy obawiać się wysokich rachunków za prąd. Urządzenie jest niezwykle pojemne, co z pewnością sprawdzi się wtedy, gdy mamy dużą rodzinę. Zamiast klasycznego koszyka na sztućce znajduje się tutaj szuflada. Można w niej również pomieścić drobne akcesoria kuchenne.

SAMSUNG DW60M6050BB

To wyjątkowo cicha zmywarka, która została wyposażona w sporą ilość praktycznych funkcji. Producent umożliwia nam dezynfekcję naczyń, dzięki czemu będą one sterylnie czyste. Jest to świetna opcja dla tych, którzy maja małe dzieci. Istnieje możliwość zmywania ekspresowego (60 minut). Cena to około 1700 zł.

SIEMENS iQ SN636X03ME A++/infoLIGHT/14KPL

To model, który pomieści nawet 14 kompletów naczyń. Producent  zapewnia nam funkcję szybkiego mycia. Istnieje możliwość intensywnego zmywania, co jest szczególnie przydatne w przypadku bardzo zabrudzonych naczyń. Przestrzeń wewnątrz zmywarki można swobodnie regulować, co podnosi komfort eksploatacji. Cena tego modelu to mniej więcej 1600 zł.

Whirlpool WFO 3C23 6 X

To model ekonomiczny w zakupie – zapłacimy za niego około 1300 zł. Jest to sprzęt z klasy energetycznej A++. Producent  wyposażył ten model w technologię 6 zmysł, dzięki której zmywanie odbywa się przy poborze zaledwie 6 l wody. Opisywany model jest nie tylko energooszczędny, ale również cichy. Otrzymujemy dostęp do 8 różnych programów, dzięki czemu codzienne użytkowanie sprzętu stanie się o wiele prostsze.

ELECTROLUX ESL5205LO

Kup w MediaExpert

to pojemna zmywarka do zabudowy, za którą należy zapłacić około 1200 zł. Producent oferuje nam takie funkcje, jak m.in. opóźnienie startu, zmywanie błyskawiczne, czy też intensywne. Technologia AirDry sprawia, że naczynia wyciągnięte ze zmywarki będą idealnie suche. Istnieje możliwość zmywania w temperaturze 70 stopni, co umożliwia eliminację wszelkich bakterii. Ponadto usuniemy nawet najcięższe zabrudzenia. Dużym atutem jest dostępność 30-minutowego programu zmywania.

BOSCH SMV46KX00E

to rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie wysoką funkcjonalność oraz możliwość przystosowania sprzętu do własnych potrzeb. Model ten zakupimy za około 1700 zł. Producent zapewnia, że jest to urządzenie wyjątkowo delikatne i ciche. Znakomicie sprawdza się w przypadku kruchych naczyń, które łatwo mogłyby ulec uszkodzeniu. Urządzenie samodzielnie reguluję temperaturę wody, tak aby była ona odpowiednia do programu zmywania. Ułatwia to programowanie zmywarki, a także przyczynia się to do mniejszego zużycia energii

BEKO DIN28431

to zmywarka z górnej półki, która zadowoli nawet najbardziej wymagających. Jest to model za około 1800 zł. Producent gwarantuje nam nawet 5-krotnie wyższą efektywność zmywania w porównaniu ze standardowym programem. Dzięki temu mamy pewność, że po wyciągnięciu naczyń ze zmywarki będą one perfekcyjnie czyste (nawet w najmniejszych zakamarkach). Trzeci kosz przeznaczony na sztućce i drobne akcesoria kuchenne jest modułowy, a więc możemy swobodnie zarządzać przestrzenią zmywarki.

HOTPOINT-ARISTON HIO3C23WF

to zmywarka, która jednorazowo pomieści nawet 14 kompletów naczyń. Możemy zakupić ją za około 1600 zł. Klasa energetyczna to A++. Jest to model wyjątkowo ekonomiczny – podczas jednego cyklu eco pobiera on zaledwie 9 l wody. Producent  umożliwia nam również swobodne aranżowanie przestrzeni zmywarki, dzięki czemu pomieścimy o wiele większą ilość naczyń. Funkcja na pół wsadu pozwala na zmywanie nawet niewielkiej ilości naczyń, przy zachowaniu wysokiej ekonomiczności.

Jak wybrać odpowiednią zmywarkę?

W dzisiejszych czasach zmywarka stała się podstawą wyposażenia kuchni. Dzięki niej możemy znacząco usprawnić przebieg codziennych czynności domowych. Sprzęt ten jest w szczególności polecany osobom, które cierpią na chroniczny brak czasu. Zmywanie naczyń jest nie tylko męczące, ale również czasochłonne. Zmywarka będzie również wybawieniem dla dużych rodzin, gdzie codziennie zachodzi konieczność zmywania dużej ilości naczyń. Jeszcze kilkanaście lat temu urządzenie to było drogie w zakupie, a jego eksploatacja również nie należała do tanich. Aktualnie niemal każdy może sobie pozwolić na jego zakup. Najtańsza zmywarka do zabudowy kosztuje średnio 800 zł. Oczywiście podczas wyboru nie należy kierować się wyłącznie niską ceną. Pamiętajmy, że jest to inwestycja na długie lata. O wiele bardziej opłaca się zainwestować w zmywarkę o wysokiej funkcjonalności i niezawodności, nawet jeśli jest ona nieco droższa. Nie musimy obawiać się, że niski budżet uniemożliwi nam zakup dobrej jakości sprzętu. Warto zapoznać się z testem zmywarek, gdyż dzięki niemu poznamy realne opinie użytkowników na temat interesujących nas modeli. Poniżej przedstawiono przydatne wskazówki na temat tego, jak wybrać najlepszą zmywarkę do zabudowy.

Czy różnią się zmywarki do zabudowy od zmywarek wolnostojących?

Z pewnością staniemy przed powyższym dylematem. W większości przypadków o wiele lepiej sprawdzają się zmywarki do zabudowy. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że nie wymagają one dużej ilości przestrzeni. Znakomicie sprawdzą się nawet do niewielkich wnętrz. Dodatkowym plusem jest to, że wtapiają się one w otoczenie. Nie musimy więc obawiać się, że negatywnie wpłyną one na aranżację naszej kuchni. Warto również wiedzieć, że zmywarka do zabudowy może zostać zamknięta zupełnie tak, jak zwykła szafka. Wszystko zależy od tego, jaką decyzję podejmiemy podczas zakupu mebli. Wiele osób front zmywarki pozostawia odkryty, tak aby podczas jej pracy kontrolować jej działanie. Jeśli posiadamy modernistyczne meble kuchenne, to bez problemu dobierzemy zmywarkę, która będzie wyglądać niemal identycznie. Nie będzie ona rzucać się w oczy, co z pewnością usatysfakcjonuje miłośników eleganckiego wzornictwa. Warto wiedzieć, że na rynku znajdują się także zmywarki do zabudowy z ukrytymi panelami, które można zobaczyć dopiero po otworzeniu drzwiczek. Taki minimalizm jest obecnie szalenie modny, jednak wszystko zależy od tego, jakie urządzenie będzie dla nas wygodniejsze w obsłudze.
Za minus zmywarek do zabudowy można uznać to, że nie można umieścić ich w dowolnym miejscu. Już podczas zakupu mebli kuchennych musimy przemyśleć, gdzie będzie znajdował się sprzęt. Pomimo tego zdecydowana większość osób decyduje się na modele zabudowane. Mają one o wiele więcej zalet niż zmywarki wolnostojące.

Jakie są typowe pojemności zmywarek do zabudowy?

Odpowiadając na pytanie, jak wybrać zmywarkę należy wspomnieć o jej pojemności. To właśnie ten parametr decyduje o tym, jaką ilość naczyń pomieści nasz sprzęt. Rozmiar urządzenia musi być jednak odpowiedni do pomieszczenia. Na rynku znajdziemy dwa warianty zmywarek – 45 cm oraz 60 cm. Mogłoby się wydawać, że 15 cm różnicy nie ma większego znaczenia. Nic bardziej mylnego. W zmywarce 45 cm pomieścimy około 7 kompletów naczyń. Model 60 cm pomieści nawet 15. Wiele zależy od naszych indywidualnych potrzeb.
W pierwszej kolejności należy zastanowić się, ile miejsca możemy wygospodarować na zmywarkę. Oczywistym jest, że jeśli nasza kuchnia jest niewielka, to im mniejszy rozmiar tym lepiej. Trzeba również określić, jak często mamy zamiar zmywać naczynia. W przypadku, gdy posiadamy małe dzieci może zajść konieczność częstego uruchamiania sprzętu z niewielką ilością naczyń. Jeśli jednak uwielbiamy gotować lub posiadamy dużą rodzinę, to model 60 cm będzie strzałem w dziesiątkę. Większa zmywarka będzie również dobrym wyborem, gdy często zapraszamy znajomych lub robimy imprezy. Kolejnym plusem tego rozmiaru jest to, że często zmywarka jest wyposażona w dodatkowy kosz. Dzięki niemu możemy bez problemu pomieścić na brytfanny, metalowe blachy do piekarnika, a także wiele innych akcesoriów kuchennych, które są dość ciężkie w czyszczeniu.
Pamiętajmy o tym, że najlepsza zmywarka to taka, która odpowiada naszym rzeczywistym potrzebom. Owszem możemy zakupić większy model, jednak pamiętajmy, że średnio opłacalne jest uruchamianie zmywarki, która jest w połowie pusta. W ten sposób marnujemy wodę, a także środki czyszczące.

Wyposażenie zmywarki do zabudowy

Wybór zmywarki wymaga od nas również dokładnego zastanowienia się, jakie wyposażenie będzie dla nas przydatne. W dużej mierze to właśnie ono warunkuje swobodę i komfort eksploatacji. Najważniejszym elementem zmywarek do zabudowy są oczywiście kosze, gdzie umieszcza się naczynia przeznaczone do czyszczenia. Zwykle dzielą się one na górne i dolne. Konkretna grupa naczyń mus znaleźć się w odpowiednim koszu. Zmywarka do zabudowy 60 z szufladą na sztućce zwykle pozwala umyć jednocześnie wszystkie naczynia, nawet duże garnki i patelnie. W mniejszych modelach możemy wyjąć szufladę na sztućce, dzięki czemu pomieścimy naczynia o większych gabarytach.
Niektóre modele zmywarek do zabudowy posiadają tzw. trzeci kosz. Jest on zwykle zastępstwem dla koszyka na sztućce. Możemy na nim ułożyć sztućce, a tym samym zwolnić sporą ilość miejsca. Wszystko to sprawia, że pomieścimy o wiele więcej naczyń, niż standardowo.
Do wyposażenia zmywarek można zaliczyć również filtry samoczyszczące. To właśnie one odpowiadają za oczyszczenie sprzętu z wszelkich odpadków. Trzeba wiedzieć, że woda w zmywarce krąży w układzie zamkniętym. Ważne jest, aby filtry skutecznie wyłapywały wszelkie zanieczyszczenia. Zwykle znajdują się one w dolnej części urządzenia. Woda odpompowywana jest wraz z odpadkami.

Sposób podgrzewania wody w zmywarkach do zabudowy

Zmywarka może być wyposażona w tradycyjną grzałkę lub podgrzewacz przepływowy. Drugie rozwiązanie generuje wyższy koszt zakupu urządzenia. Grzałka jest zwykle usytuowana w okolicach dna wybranego przez nas sprzętu. Podgrzewacz pozostaje dla nas niewidoczny, gdyż jest to element zabudowany.
Przed podjęciem ostatecznej decyzji należy także zwrócić uwagę na funkcję wymiany ciepła. Dzięki niej można znacząco zmniejszyć ilość pobieranej energii. Podczas zmywania sprzęt pobiera wodę podgrzaną na poprzednim etapie.
Jeśli mowa jest o poborze energii sprzętu, to warto zwrócić uwagę na klasę energetyczną. To właśnie ten parametr poinformuje nas, czy sprzęt będzie ekonomiczny w eksploatacji. Im wyższa klasa energetyczna, tym tańsze użytkowanie zmywarki. Najmniejszy pobór energii zapewniają modele oznaczone symbolem A+++. Całkiem dobrą opcją są również zmywarki oznaczone A++ oraz A+. Zakup zmywarki oznaczonej symbolem A nie jest zbyt opłacalny – być może taki sprzęt będzie relatywnie tani w zakupie, ale jego użytkowanie z pewnością będzie kosztowne.

Programy zmywarki do zabudowy

Wielu osobom wydaje się, że w przypadku zmywarek nie ma większego znaczenia ilość programów. Oczywiście jest to nieprawdą. To właśnie dzięki programom zmywania możemy elastycznie dopasowywać sprzęt do potrzeb. Codziennie nie zmywamy naczyń po kilkudaniowym obiedzie. Czasami zachodzi konieczność wyczyszczenia np. akcesoriów dziecięcych. Często zależy nam również na tym, aby naczynia umyć szybko.
Najpopularniejszym programem jest oczywiście ten standardowy – to on zwykle wybierany jest w momencie, gdy nazbiera się całkiem duża ilość naczyń. Wielu producentów przygotowało specjalny program, który sprawdza się wtedy, gdy zmywarka została całkowicie załadowana. Jest on oznaczony, jako program rodzinny, jednak pamiętajmy, że każdy producent ma własne oznaczenia.
Jeśli często zmywamy bardzo delikatne naczynia, to powinniśmy zwrócić uwagę, czy dana zmywarka wyposażona jest w taki tryb zmywania. Dużym zainteresowaniem cieszy się również program na pół wsadu, który jest doskonały w sytuacji, gdy nie wypełniamy zmywarki do końca. Nawet, jeśli będziemy chcieli umyć zaledwie kilka naczyń, to użytkowanie sprzętu pozostanie ekonomiczne.
W przypadku mocno zabrudzonych naczyń przydatny może okazać się program intensywny. Oprócz tego często spotyka się takie tryby zmywania, jak np. :

  • Oszczędny
  • Szybki
  • Nocny
  • Wstępny
  • Osuszający
  • Nabłyszczający

A także wiele innych. Na rynku znajdziemy nawet zmywarki, które przystosowane są do wymagań małych dzieci. Takie modele dokładnie oczyszczają butelki, smoczki, a także inne naczynia i akcesoria dziecięce. Jest to szczególnie polecany wariant dla osób, które posiadają małe dzieci lub planują powiększenie rodziny. Ten tryb zmywania pozwala zaoszczędzić sporą ilość czasu.

Ilość funkcji zmywarki do zabudowy

Funkcjonalność zmywarek to niezwykle ważna kwestia. Przeciętny użytkownik nie potrzebuje zbyt dużej ilości funkcji. Nie warto również płacić za coś, z czego nie będziemy korzystać. Pamiętajmy również o tym, że wielu producentów stara się zachęcić do zakupu swojego sprzętu właśnie przez atrakcyjne funkcje dodatkowe. Nie należy jednak stawiać ich na piedestale. Na starcie sprawdźmy podstawowe parametry pracy, a dopiero później funkcje dodatkowe.
Postawy na praktyczne funkcje, które naprawdę ułatwią nam korzystanie ze sprzętu. Jedną z nich jest funkcja zabezpieczenia przed zalaniem. W przypadku awarii woda nie wyleje się na podłogę pomieszczenia, co uchroni nas przed poważnymi komplikacjami.
Przydatny może okazać się również czujnik czystości, czy też zmętnienia wody. Dzięki niemu będziemy mieć pewność, że nasze naczynia czyszczone są w odpowiednich warunkach.
Niektóre zmywarki posiadają funkcję bakteriobójczą. W takim przypadku ostanie płukanie jest nieco dłuższe. Odbywa się ono w temperaturze, która eliminuje wszelkie bakterie, czy też zarazki.
Praktyczną opcją jest także funkcja wyparzania – jest to przydatne np. podczas czyszczenia butelek dziecięcych, ale nie tylko. O wiele łatwiej możemy utrzymać optymalny poziom higieny.
Często można spotkać się z funkcją opóźnionego startu. Dzięki niej może ustawić urządzenia w taki sposób, aby uruchomiło się np. godzinę przed planowanym powrotem do domu. Oczywiście wymaga to wcześniejszego załadownia naczyń do zmywarki.
Oprócz tego warto zwrócić uwagę na mniej ważne elementy np. alarm informujący o skończeniu się środka czyszczącego, sygnał informujący o zakończeniu zmywania, blokada przez samoczynną zmianą programu zmywania, a także wiele innych.

Ocena 1Ocena 2Ocena 3Ocena 4Ocena 5 (1 głosów, średnia ocena: 5,00 out of 5)
Loading...

Podobne rankingi

Komentarze