Leki przeciwzapalne bez recepty ranking

0
850
Leki-przeciwzapalne-bez-recepty-ranking
Najlepszy


lek przeciwzapalny bez recepty Dexak 25mg 30 tabletek

9.8
Dexak 25mg 30 tabletek
Wybór miesiąca


lek przeciwzapalny bez recepty  Metafen x 50 tabl.

9.7
Metafen x 50 tabl.
Najpopularniejszy


lek przeciwzapalny bez recepty  Nurofen mięśnie i stawy Forte ibuprofen 400mg leki przeciwzapalne 24 tabletki

9.5
Nurofen mięśnie i stawy Forte ibuprofen 400mg leki przeciwzapalne 24 tabletki

Najlepszy lek przeciwzapalny bez recepty w 2024

Najczęściej kupowanymi lekami dostępnymi w każdej aptece, a nawet sklepach wielobranżowych, są leki przeciwzapalne. Wykazują one dość szerokie spektrum działania i są skuteczne w walce z przewlekłym, słabym, silnym lub umiarkowanym bólem oraz uporczywym stanem zapalnym. Dobrze działają także w przypadku wysokiej gorączki. Większość z nich to leki skierowane do osób dorosłych oraz młodzieży powyżej 12 roku życia. Na rynku można znaleźć różne formy preparatów przeciwzapalnych, zaczynając od tabletek, a kończąc na nietypowych, ale równie skutecznych plastrach.

Leki przeciwzapalne bez recepty ranking [ RANKING ]

Aktualizacja rankingu: czerwiec, 2024

Dexak 25mg 30 tabletek

1
9.9/10
OCENA OGÓLNA

Dexak 25mg 30 tabletek – Opis:

Lekiem, cenionym za skuteczne działanie w walce w uporczywym stanem zapalnym, jest Dexak. Jego substancja czynna Dexketoprofenum szybko uderza w miejsca objęte silnym bólem i przynosi ulgę. Nadaje się on do objawowego leczenia bólu mięśni lub stawów i doskonale sprawdza się w przypadku umiarkowanego bólu miesiączkowego lub nieprzyjemnych bóli zęba. Wykazuje on nie tylko działanie przeciwzapalne, ale także przeciwgorączkowe. Jedno opakowanie zawiera 30 powlekanych tabletek, które należy spożywać doustnie maksymalnie 3 razy na dobę.

 • Kategoria: lek przeciwzapalny bez recepty
 • Cena: 23,68zł

Metafen x 50 tabl.

2
9.7/10
OCENA OGÓLNA

Metafen x 50 tabl. – Opis:

Metafen to doustny środek, o szerokim spektrum działania, przeznaczony do stosowania u dorosłych oraz dzieci powyżej 12 roku życia. Lek charakteryzuje zawartość dwóch czynnych substancji – paracetamol i ibuprofen, które doskonale sprawdzą się w przypadku gorączki, bólu głowy, mięśni, stawów, ale też przy bólach menstruacyjnych i migrenach. Metafen wykazuje skuteczne działanie w stanach zapalnych różnych partii ciała oraz przynosi ulgę w przypadku bólu pourazowego. Za niewielką cenę otrzymują Państwo 50 tabletek leku.

 • Kategoria: lek przeciwzapalny bez recepty
 • Cena: 17,99zł

Nurofen mięśnie i stawy Forte ibuprofen 400mg leki przeciwzapalne 24 tabletki

3
9.6/10
OCENA OGÓLNA

Nurofen mięśnie i stawy Forte ibuprofen 400mg leki przeciwzapalne 24 tabletki – Opis:

Popularnym i chętnie wybieranym spośród szerokiej gamy leków o działaniu przeciwzapalnym jest Nuforen Forte. Został on stworzony dla młodzieży powyżej 12 roku życia oraz dla dorosłych. Dzięki zawartości maksymalnej dawki ibuprofenu w składzie lek sprawdza się przy leczeniu objawowym bóli o słabym lub umiarkowanym nasileniu. Preparat dawkowany zgodnie z zaleceniami producenta wykazuje działanie do 8 godzin ulgi w bólu. Lek nadaje się jednak do krótkotrwałego przyjmowania, dlatego w przypadku utrzymywania się objawów, warto skonsultować się z lekarzem.

 • Kategoria: lek przeciwzapalny bez recepty
 • Cena: 12,68zł

Opokan 7,5mg 30 tabletek

4
9.5/10
OCENA OGÓLNA

Opokan 7,5mg 30 tabletek – Opis:

Lek o nazwie Opokan to produkt dedykowany głównie osobom z częstym problemem zapalenia mięśni i stawów. W składzie leku znaleźć można popularną substancję czynną o nazwie meloksykam, która w pomocy z substancją czynną skutecznie trafia w silny ból i przynosi ulgę w bólach mięśniowych, kostno-stawowych, a także w chorobach reumatoidalnych. Jedna tabletka dawkowana jednorazowo na dobę, dzięki dużej zawartości meloksykamu, przynosi ulgę w bólu na kilkanaście godzin, a opakowanie zawierające 30 powlekanych tabletek wystarczy na dłuższy okres leczenia.

 • Kategoria: lek przeciwzapalny bez recepty
 • Cena: 13,90zł

Nurofen Mięśnie i Stawy plaster leczniczy leki przeciwzapalne ibuprofen 200 mg 2 szt.

5
9.3/10
OCENA OGÓLNA

Nurofen Mięśnie i Stawy plaster leczniczy leki przeciwzapalne ibuprofen 200 mg 2 szt. – Opis:

Popularnym, równie skutecznym zamiennikiem tabletek lub kapsułek przeciwzapalnych, jest plaster leczniczy Nurofen. Jego elastyczna, wygodna, lecznicza formuła doskonale działa w wybranym miejscu, kojąc ból, a także wykazując działanie przeciwzapalne. Ibuprofen zawarty w plastrze działa nieprzerwanie nawet do 12 godzin. Cechą charakterystyczną produktu jest niesamowity komfort użytkowania, zapewniony dzięki niebrudzącej, lepkiej strukturze, łatwej w użytkowaniu. Jedno opakowanie to 2 skuteczne w działaniu, dostępne w neutralnym, pasującym do koloru skóry, plastrze.

 • Kategoria: lek przeciwzapalny bez recepty
 • Cena: 15,29zł